Transparent long proofs: A first PCP theorem for NPR

Klaus Meer

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftFoundations of Computational Mathematics
Vol/bind5
Sider (fra-til)231-255
ISSN1615-3375
StatusUdgivet - 2005

Citer dette

@article{afe199a0e10711db9628000ea68e967b,
title = "Transparent long proofs: A first PCP theorem for NPR",
author = "Klaus Meer",
year = "2005",
language = "English",
volume = "5",
pages = "231--255",
journal = "Foundations of Computational Mathematics",
issn = "1615-3375",
publisher = "Springer",

}

Transparent long proofs : A first PCP theorem for NPR. / Meer, Klaus.

I: Foundations of Computational Mathematics, Bind 5, 2005, s. 231-255.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Transparent long proofs

T2 - A first PCP theorem for NPR

AU - Meer, Klaus

PY - 2005

Y1 - 2005

M3 - Journal article

VL - 5

SP - 231

EP - 255

JO - Foundations of Computational Mathematics

JF - Foundations of Computational Mathematics

SN - 1615-3375

ER -