Time-Interval Model Reduction of Bilinear Systems

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftInternational Journal of Control
Vol/bind87
Udgave nummer8
Sider (fra-til)1487-1495
ISSN0020-7179
DOI
StatusUdgivet - 2014
Udgivet eksterntJa

Citer dette

@article{1d7c926b305a4504b6fd204203fd672d,
title = "Time-Interval Model Reduction of Bilinear Systems",
author = "Shaker, {Hamid Reza} and Maryamsadat Tahavori",
year = "2014",
doi = "10.1080/00207179.2013.875628",
language = "English",
volume = "87",
pages = "1487--1495",
journal = "International Journal of Control",
issn = "0020-7179",
publisher = "Taylor & Francis",
number = "8",

}

Time-Interval Model Reduction of Bilinear Systems. / Shaker, Hamid Reza; Tahavori, Maryamsadat.

I: International Journal of Control, Bind 87, Nr. 8, 2014, s. 1487-1495.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Time-Interval Model Reduction of Bilinear Systems

AU - Shaker, Hamid Reza

AU - Tahavori, Maryamsadat

PY - 2014

Y1 - 2014

U2 - 10.1080/00207179.2013.875628

DO - 10.1080/00207179.2013.875628

M3 - Journal article

VL - 87

SP - 1487

EP - 1495

JO - International Journal of Control

JF - International Journal of Control

SN - 0020-7179

IS - 8

ER -