The stable rank of tensor products of free product C*-algebras

K. Dykema

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of Operator Theory
Vol/bind41
Sider (fra-til)139-149
ISSN0379-4024
StatusUdgivet - 1999

Citer dette

@article{2d615af06fcf11db81a9000ea68e967b,
title = "The stable rank of tensor products of free product C*-algebras",
author = "K. Dykema",
year = "1999",
language = "English",
volume = "41",
pages = "139--149",
journal = "Journal of Operator Theory",
issn = "0379-4024",
publisher = "Academia Romana Institutul de Matematica",

}

The stable rank of tensor products of free product C*-algebras. / Dykema, K.

I: Journal of Operator Theory, Bind 41, 1999, s. 139-149.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

TY - JOUR

T1 - The stable rank of tensor products of free product C*-algebras

AU - Dykema, K.

PY - 1999

Y1 - 1999

M3 - Journal article

VL - 41

SP - 139

EP - 149

JO - Journal of Operator Theory

JF - Journal of Operator Theory

SN - 0379-4024

ER -