The Shapley value of exact assignment games

Maike Hoffmann, Peter Sudhölter

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

Resumé

Udgivelsesdato: April
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftInternational Journal of Game Theory
Vol/bind35
Udgave nummer4
Sider (fra-til)557-568
Antal sider12
ISSN0020-7276
DOI
StatusUdgivet - 1. apr. 2007

Citer dette

@article{ab8f61a0e6b211dc9a76000ea68e967b,
title = "The Shapley value of exact assignment games",
abstract = "Udgivelsesdato: April",
author = "Maike Hoffmann and Peter Sudh{\"o}lter",
year = "2007",
month = "4",
day = "1",
doi = "10.1007/s00182-006-0068-8",
language = "English",
volume = "35",
pages = "557--568",
journal = "International Journal of Game Theory",
issn = "0020-7276",
publisher = "Heinemann",
number = "4",

}

The Shapley value of exact assignment games. / Hoffmann, Maike; Sudhölter, Peter.

I: International Journal of Game Theory, Bind 35, Nr. 4, 01.04.2007, s. 557-568.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - The Shapley value of exact assignment games

AU - Hoffmann, Maike

AU - Sudhölter, Peter

PY - 2007/4/1

Y1 - 2007/4/1

N2 - Udgivelsesdato: April

AB - Udgivelsesdato: April

U2 - 10.1007/s00182-006-0068-8

DO - 10.1007/s00182-006-0068-8

M3 - Journal article

VL - 35

SP - 557

EP - 568

JO - International Journal of Game Theory

JF - International Journal of Game Theory

SN - 0020-7276

IS - 4

ER -