Some global minimizers of a symplectic Dirichlet energy

Martin Svensson, James M. Speight

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftQuarterly Journal of Mathematics
Vol/bind62
Udgave nummer3
Sider (fra-til)737-745
ISSN0033-5606
DOI
StatusUdgivet - 2011

Citer dette

@article{1d8cddb0592411df937d000ea68e967b,
title = "Some global minimizers of a symplectic Dirichlet energy",
author = "Martin Svensson and Speight, {James M.}",
year = "2011",
doi = "10.1093/qmath/haq013",
language = "English",
volume = "62",
pages = "737--745",
journal = "Quarterly Journal of Mathematics",
issn = "0033-5606",
publisher = "Heinemann",
number = "3",

}

Some global minimizers of a symplectic Dirichlet energy. / Svensson, Martin; Speight, James M.

I: Quarterly Journal of Mathematics, Bind 62, Nr. 3, 2011, s. 737-745.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Some global minimizers of a symplectic Dirichlet energy

AU - Svensson, Martin

AU - Speight, James M.

PY - 2011

Y1 - 2011

U2 - 10.1093/qmath/haq013

DO - 10.1093/qmath/haq013

M3 - Journal article

VL - 62

SP - 737

EP - 745

JO - Quarterly Journal of Mathematics

JF - Quarterly Journal of Mathematics

SN - 0033-5606

IS - 3

ER -