Purely infinite and stable C*-algebras of graphs and dynamical systems

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftErgodic Theory and Dynamical Systems
Vol/bind21
Sider (fra-til)1789-1808
Antal sider19
ISSN0143-3857
StatusUdgivet - 2001

Emneord

  • Operatoralgebra

Citer dette

@article{79a7f1f06fcd11db81a9000ea68e967b,
title = "Purely infinite and stable C*-algebras of graphs and dynamical systems",
keywords = "Operatoralgebra, Mathematics, Operator algebras",
author = "Hjelmborg, {Jacob v. B.}",
year = "2001",
language = "English",
volume = "21",
pages = "1789--1808",
journal = "Ergodic Theory and Dynamical Systems",
issn = "0143-3857",
publisher = "Cambridge University Press",

}

Purely infinite and stable C*-algebras of graphs and dynamical systems. / Hjelmborg, Jacob v. B.

I: Ergodic Theory and Dynamical Systems, Bind 21, 2001, s. 1789-1808.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Purely infinite and stable C*-algebras of graphs and dynamical systems

AU - Hjelmborg, Jacob v. B.

PY - 2001

Y1 - 2001

KW - Operatoralgebra

KW - Mathematics

KW - Operator algebras

M3 - Journal article

VL - 21

SP - 1789

EP - 1808

JO - Ergodic Theory and Dynamical Systems

JF - Ergodic Theory and Dynamical Systems

SN - 0143-3857

ER -