On the strong Coupling Limit of the Faddeev-Hopf Model

Martin Svensson, James M. Speight

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftCommunications in Mathematical Physics
Vol/bind272
Udgave nummer3
Sider (fra-til)751-773
ISSN0010-3616
DOI
StatusUdgivet - 2007

Citer dette

@article{b6993b60e47e11dca57f000ea68e967b,
title = "On the strong Coupling Limit of the Faddeev-Hopf Model",
author = "Martin Svensson and Speight, {James M.}",
year = "2007",
doi = "10.1007/s00220-007-0240-4",
language = "English",
volume = "272",
pages = "751--773",
journal = "Communications in Mathematical Physics",
issn = "0010-3616",
publisher = "Heinemann",
number = "3",

}

On the strong Coupling Limit of the Faddeev-Hopf Model. / Svensson, Martin; Speight, James M.

I: Communications in Mathematical Physics, Bind 272, Nr. 3, 2007, s. 751-773.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - On the strong Coupling Limit of the Faddeev-Hopf Model

AU - Svensson, Martin

AU - Speight, James M.

PY - 2007

Y1 - 2007

U2 - 10.1007/s00220-007-0240-4

DO - 10.1007/s00220-007-0240-4

M3 - Journal article

VL - 272

SP - 751

EP - 773

JO - Communications in Mathematical Physics

JF - Communications in Mathematical Physics

SN - 0010-3616

IS - 3

ER -