On the existence of harmonic morphisms from certain symmetric spaces

Martin Svensson, Sigmundur Gudmundsson

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of Geometry and Physics
Vol/bind57
Udgave nummer2
Sider (fra-til)353-366
ISSN0393-0440
DOI
StatusUdgivet - 2007

Citer dette

@article{15285810e47e11dca57f000ea68e967b,
title = "On the existence of harmonic morphisms from certain symmetric spaces",
author = "Martin Svensson and Sigmundur Gudmundsson",
year = "2007",
doi = "10.1016/j.geomphys.2006.03.008",
language = "English",
volume = "57",
pages = "353--366",
journal = "Journal of Geometry and Physics",
issn = "0393-0440",
publisher = "Elsevier",
number = "2",

}

On the existence of harmonic morphisms from certain symmetric spaces. / Svensson, Martin; Gudmundsson, Sigmundur.

I: Journal of Geometry and Physics, Bind 57, Nr. 2, 2007, s. 353-366.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - On the existence of harmonic morphisms from certain symmetric spaces

AU - Svensson, Martin

AU - Gudmundsson, Sigmundur

PY - 2007

Y1 - 2007

U2 - 10.1016/j.geomphys.2006.03.008

DO - 10.1016/j.geomphys.2006.03.008

M3 - Journal article

VL - 57

SP - 353

EP - 366

JO - Journal of Geometry and Physics

JF - Journal of Geometry and Physics

SN - 0393-0440

IS - 2

ER -