On the distribution of Pareto optimal solutions in alternative space

The investigation of multi objective permutation flow shop scheduling problems

Martin Josef Geiger

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftUkio Technologinis ir Ekonominis Vystymas
Vol/bind12
Udgave nummer1
Sider (fra-til)23--29
ISSN1392-8619
StatusUdgivet - 2006
Udgivet eksterntJa

Citer dette

@article{05429a201dc411deae62000ea68e967b,
title = "On the distribution of Pareto optimal solutions in alternative space: The investigation of multi objective permutation flow shop scheduling problems",
author = "Geiger, {Martin Josef}",
year = "2006",
language = "English",
volume = "12",
pages = "23----29",
journal = "Technological and Economic Development of Economy",
issn = "2029-4913",
publisher = "Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas * Leidykla Technika",
number = "1",

}

On the distribution of Pareto optimal solutions in alternative space : The investigation of multi objective permutation flow shop scheduling problems. / Geiger, Martin Josef.

I: Ukio Technologinis ir Ekonominis Vystymas, Bind 12, Nr. 1, 2006, s. 23--29.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

TY - JOUR

T1 - On the distribution of Pareto optimal solutions in alternative space

T2 - The investigation of multi objective permutation flow shop scheduling problems

AU - Geiger, Martin Josef

PY - 2006

Y1 - 2006

M3 - Journal article

VL - 12

SP - 23

EP - 29

JO - Technological and Economic Development of Economy

JF - Technological and Economic Development of Economy

SN - 2029-4913

IS - 1

ER -