On global error control for parabolic PDEs

Jens Lang, Kristian Debrabant, Jan Verwer

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftOberwolfach Reports
Vol/bind4
Sider (fra-til)1702-1704
Antal sider3
ISSN1660-8933
StatusUdgivet - 2007
Udgivet eksterntJa

Citer dette

Lang, Jens ; Debrabant, Kristian ; Verwer, Jan. / On global error control for parabolic PDEs. I: Oberwolfach Reports. 2007 ; Bind 4. s. 1702-1704.
@inproceedings{1cb8756ce3fb4fa3bb0661dbd2fc3d4b,
title = "On global error control for parabolic PDEs",
author = "Jens Lang and Kristian Debrabant and Jan Verwer",
year = "2007",
language = "English",
volume = "4",
pages = "1702--1704",
journal = "Oberwolfach Reports",
issn = "1660-8933",
publisher = "European Mathematical Society Publishing House",

}

Lang, J, Debrabant, K & Verwer, J 2007, 'On global error control for parabolic PDEs', Oberwolfach Reports, bind 4, s. 1702-1704.

On global error control for parabolic PDEs. / Lang, Jens; Debrabant, Kristian; Verwer, Jan.

I: Oberwolfach Reports, Bind 4, 2007, s. 1702-1704.

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceartikelForskning

TY - GEN

T1 - On global error control for parabolic PDEs

AU - Lang, Jens

AU - Debrabant, Kristian

AU - Verwer, Jan

PY - 2007

Y1 - 2007

M3 - Conference article

VL - 4

SP - 1702

EP - 1704

JO - Oberwolfach Reports

JF - Oberwolfach Reports

SN - 1660-8933

ER -