Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type

Ignacio Luján, Andrew Swann

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftMonatshefte für Mathematik
Vol/bind178
Udgave nummer1
Sider (fra-til)113-142
ISSN0026-9255
DOI
StatusUdgivet - 2015

Citer dette

@article{a569961c14a7478f9c82816e005fa32b,
title = "Non-degenerate homogeneous ε-K{\"a}hler and ε-quaternion K{\"a}hler structures of linear type",
author = "Ignacio Luj{\'a}n and Andrew Swann",
year = "2015",
doi = "10.1007/s00605-015-0783-y",
language = "English",
volume = "178",
pages = "113--142",
journal = "Monatshefte f{\"u}r Mathematik",
issn = "0026-9255",
publisher = "Springer",
number = "1",

}

Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type. / Luján, Ignacio; Swann, Andrew.

I: Monatshefte für Mathematik, Bind 178, Nr. 1, 2015, s. 113-142.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type

AU - Luján, Ignacio

AU - Swann, Andrew

PY - 2015

Y1 - 2015

U2 - 10.1007/s00605-015-0783-y

DO - 10.1007/s00605-015-0783-y

M3 - Journal article

VL - 178

SP - 113

EP - 142

JO - Monatshefte für Mathematik

JF - Monatshefte für Mathematik

SN - 0026-9255

IS - 1

ER -