Invariant Strong KT Geometry on Four-Dimensional Solvable Lie Groups

Thomas Bruun Madsen, Andrew Swann

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of Lie Theory
Vol/bind21
Udgave nummer1
Sider (fra-til)55-70
Antal sider16
ISSN0949-5932
StatusUdgivet - 2011

Citer dette

Madsen, Thomas Bruun ; Swann, Andrew. / Invariant Strong KT Geometry on Four-Dimensional Solvable Lie Groups. I: Journal of Lie Theory. 2011 ; Bind 21, Nr. 1. s. 55-70.
@article{403c158e04834ee791a751f8b1602c9d,
title = "Invariant Strong KT Geometry on Four-Dimensional Solvable Lie Groups",
author = "Madsen, {Thomas Bruun} and Andrew Swann",
year = "2011",
language = "English",
volume = "21",
pages = "55--70",
journal = "Journal of Lie Theory",
issn = "0949-5932",
publisher = "Heldermann Verlag",
number = "1",

}

Invariant Strong KT Geometry on Four-Dimensional Solvable Lie Groups. / Madsen, Thomas Bruun; Swann, Andrew.

I: Journal of Lie Theory, Bind 21, Nr. 1, 2011, s. 55-70.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Invariant Strong KT Geometry on Four-Dimensional Solvable Lie Groups

AU - Madsen, Thomas Bruun

AU - Swann, Andrew

PY - 2011

Y1 - 2011

M3 - Journal article

VL - 21

SP - 55

EP - 70

JO - Journal of Lie Theory

JF - Journal of Lie Theory

SN - 0949-5932

IS - 1

ER -