Holomorphic foliations, harmonic morphisms and the Walczak formula

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of the London Mathematical Society
Vol/bind68
Udgave nummer3
Sider (fra-til)781-794
ISSN0024-6107
DOI
StatusUdgivet - 2003
Udgivet eksterntJa

Citer dette

@article{69cedf6062b911ddb1a1000ea68e967b,
title = "Holomorphic foliations, harmonic morphisms and the Walczak formula",
author = "Martin Svensson",
year = "2003",
doi = "10.1112/S0024610703004630",
language = "English",
volume = "68",
pages = "781--794",
journal = "Journal of the London Mathematical Society",
issn = "0024-6107",
publisher = "Heinemann",
number = "3",

}

Holomorphic foliations, harmonic morphisms and the Walczak formula. / Svensson, Martin.

I: Journal of the London Mathematical Society, Bind 68, Nr. 3, 2003, s. 781-794.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Holomorphic foliations, harmonic morphisms and the Walczak formula

AU - Svensson, Martin

PY - 2003

Y1 - 2003

U2 - 10.1112/S0024610703004630

DO - 10.1112/S0024610703004630

M3 - Journal article

VL - 68

SP - 781

EP - 794

JO - Journal of the London Mathematical Society

JF - Journal of the London Mathematical Society

SN - 0024-6107

IS - 3

ER -