Harmonic morphisms in Hermitian geometry

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal für die reine und angewandte Mathematik
Vol/bind575
Sider (fra-til)45-68
ISSN0075-4102
DOI
StatusUdgivet - 2004
Udgivet eksterntJa

Citer dette

@article{c5d5fc3062b911ddb1a1000ea68e967b,
title = "Harmonic morphisms in Hermitian geometry",
author = "Martin Svensson",
year = "2004",
doi = "10.1515/crll.2004.082",
language = "English",
volume = "575",
pages = "45--68",
journal = "Journal f{\"u}r die reine und angewandte Mathematik",
issn = "0075-4102",
publisher = "Walterde Gruyter GmbH",

}

Harmonic morphisms in Hermitian geometry. / Svensson, Martin.

I: Journal für die reine und angewandte Mathematik, Bind 575, 2004, s. 45-68.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Harmonic morphisms in Hermitian geometry

AU - Svensson, Martin

PY - 2004

Y1 - 2004

U2 - 10.1515/crll.2004.082

DO - 10.1515/crll.2004.082

M3 - Journal article

VL - 575

SP - 45

EP - 68

JO - Journal für die reine und angewandte Mathematik

JF - Journal für die reine und angewandte Mathematik

SN - 0075-4102

ER -