Harmonic morphisms from four-dimensional Lie groups

Martin Svensson, Sigmundur Gudmundsson

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of Geometry and Physics
Vol/bind83
Sider (fra-til)1-11
ISSN0393-0440
DOI
StatusUdgivet - 2014

Citer dette

@article{39516f0a8ded4388b72146005824df2e,
title = "Harmonic morphisms from four-dimensional Lie groups",
author = "Martin Svensson and Sigmundur Gudmundsson",
year = "2014",
doi = "10.1016/j.geomphys.2014.04.009",
language = "English",
volume = "83",
pages = "1--11",
journal = "Journal of Geometry and Physics",
issn = "0393-0440",
publisher = "Elsevier",

}

Harmonic morphisms from four-dimensional Lie groups. / Svensson, Martin; Gudmundsson, Sigmundur.

I: Journal of Geometry and Physics, Bind 83, 2014, s. 1-11.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Harmonic morphisms from four-dimensional Lie groups

AU - Svensson, Martin

AU - Gudmundsson, Sigmundur

PY - 2014

Y1 - 2014

U2 - 10.1016/j.geomphys.2014.04.009

DO - 10.1016/j.geomphys.2014.04.009

M3 - Journal article

VL - 83

SP - 1

EP - 11

JO - Journal of Geometry and Physics

JF - Journal of Geometry and Physics

SN - 0393-0440

ER -