Endomorphisms of graph C*-algebras

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftOberwolfach Reports
Vol/bind9
Udgave nummer2
Sider (fra-til)1183–1229
ISSN1660-8933
DOI
StatusUdgivet - 2012

Citer dette

Szymanski, Wojciech. / Endomorphisms of graph C*-algebras. I: Oberwolfach Reports. 2012 ; Bind 9, Nr. 2. s. 1183–1229.
@inproceedings{349f461006cc4634ba1c9395cdf1f2f0,
title = "Endomorphisms of graph C*-algebras",
author = "Wojciech Szymanski",
year = "2012",
doi = "10.4171/OWR/2012/20",
language = "English",
volume = "9",
pages = "1183–1229",
journal = "Oberwolfach Reports",
issn = "1660-8933",
publisher = "European Mathematical Society Publishing House",
number = "2",

}

Endomorphisms of graph C*-algebras. / Szymanski, Wojciech.

I: Oberwolfach Reports, Bind 9, Nr. 2, 2012, s. 1183–1229.

Publikation: Bidrag til tidsskriftKonferenceartikelForskning

TY - GEN

T1 - Endomorphisms of graph C*-algebras

AU - Szymanski, Wojciech

PY - 2012

Y1 - 2012

U2 - 10.4171/OWR/2012/20

DO - 10.4171/OWR/2012/20

M3 - Conference article

VL - 9

SP - 1183

EP - 1229

JO - Oberwolfach Reports

JF - Oberwolfach Reports

SN - 1660-8933

IS - 2

ER -