Double Jeopardy Patterns for Political Parties

Marcus Schmidt, David. E. Smith, Hans Solgaard

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftInternational Journal of Public Opinion Research
Vol/bind10.2
Sider (fra-til)109-20
ISSN0954-2892
StatusUdgivet - 1998

Citer dette

Schmidt, M., Smith, D. E., & Solgaard, H. (1998). Double Jeopardy Patterns for Political Parties. International Journal of Public Opinion Research, 10.2, 109-20.
Schmidt, Marcus ; Smith, David. E. ; Solgaard, Hans. / Double Jeopardy Patterns for Political Parties. I: International Journal of Public Opinion Research. 1998 ; Bind 10.2. s. 109-20.
@article{210439806fcf11db81a9000ea68e967b,
title = "Double Jeopardy Patterns for Political Parties",
author = "Marcus Schmidt and Smith, {David. E.} and Hans Solgaard",
year = "1998",
language = "English",
volume = "10.2",
pages = "109--20",
journal = "International Journal of Public Opinion Research",
issn = "0954-2892",
publisher = "Heinemann",

}

Schmidt, M, Smith, DE & Solgaard, H 1998, 'Double Jeopardy Patterns for Political Parties', International Journal of Public Opinion Research, bind 10.2, s. 109-20.

Double Jeopardy Patterns for Political Parties. / Schmidt, Marcus; Smith, David. E.; Solgaard, Hans.

I: International Journal of Public Opinion Research, Bind 10.2, 1998, s. 109-20.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

TY - JOUR

T1 - Double Jeopardy Patterns for Political Parties

AU - Schmidt, Marcus

AU - Smith, David. E.

AU - Solgaard, Hans

PY - 1998

Y1 - 1998

M3 - Journal article

VL - 10.2

SP - 109

EP - 120

JO - International Journal of Public Opinion Research

JF - International Journal of Public Opinion Research

SN - 0954-2892

ER -