Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt

A Poulstrup, AT Nielsen, M Binder, K Møller, M Møller, J Nielsen, Henrik Lyngbeck Hansen

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogDansk
TidsskriftUgeskrift for læger
Udgave nummer161
Sider (fra-til)2815-2816
Antal sider2
ISSN0041-5782
StatusUdgivet - 1999
Udgivet eksterntJa

Citer dette

Poulstrup, A., Nielsen, AT., Binder, M., Møller, K., Møller, M., Nielsen, J., & Hansen, H. L. (1999). Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt. Ugeskrift for læger, (161), 2815-2816.
Poulstrup, A ; Nielsen, AT ; Binder, M ; Møller, K ; Møller, M ; Nielsen, J ; Hansen, Henrik Lyngbeck. / Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt. I: Ugeskrift for læger. 1999 ; Nr. 161. s. 2815-2816.
@article{bd1d3ec02dc211dfba21000ea68e967b,
title = "Botulisme for{\aa}rsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt",
author = "A Poulstrup and AT Nielsen and M Binder and K M{\o}ller and M M{\o}ller and J Nielsen and Hansen, {Henrik Lyngbeck}",
year = "1999",
language = "Dansk",
pages = "2815--2816",
journal = "Ugeskrift for Laeger",
issn = "0041-5782",
publisher = "Almindelige Danske Laegeforening",
number = "161",

}

Poulstrup, A, Nielsen, AT, Binder, M, Møller, K, Møller, M, Nielsen, J & Hansen, HL 1999, 'Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt', Ugeskrift for læger, nr. 161, s. 2815-2816.

Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt. / Poulstrup, A; Nielsen, AT; Binder, M; Møller, K; Møller, M; Nielsen, J; Hansen, Henrik Lyngbeck.

I: Ugeskrift for læger, Nr. 161, 1999, s. 2815-2816.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt

AU - Poulstrup, A

AU - Nielsen, AT

AU - Binder, M

AU - Møller, K

AU - Møller, M

AU - Nielsen, J

AU - Hansen, Henrik Lyngbeck

PY - 1999

Y1 - 1999

M3 - Tidsskriftartikel

SP - 2815

EP - 2816

JO - Ugeskrift for Laeger

JF - Ugeskrift for Laeger

SN - 0041-5782

IS - 161

ER -

Poulstrup A, Nielsen AT, Binder M, Møller K, Møller M, Nielsen J et al. Botulisme forårsaget af indtagelse af et kommercielt fremstillet produkt. Ugeskrift for læger. 1999;(161):2815-2816.