Asymptotic expansions of Berezin transforms

J. Arazy, B. Ørsted

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftIndiana Univ. Math. Journ.
Vol/bind49
Sider (fra-til)7-3
StatusUdgivet - 2000

Citer dette

Arazy, J., & Ørsted, B. (2000). Asymptotic expansions of Berezin transforms. Indiana Univ. Math. Journ., 49, 7-3.
Arazy, J. ; Ørsted, B. / Asymptotic expansions of Berezin transforms. I: Indiana Univ. Math. Journ. 2000 ; Bind 49. s. 7-3.
@article{ee3c0aa06fce11db81a9000ea68e967b,
title = "Asymptotic expansions of Berezin transforms",
author = "J. Arazy and B. {\O}rsted",
year = "2000",
language = "English",
volume = "49",
pages = "7--3",
journal = "Indiana Univ. Math. Journ.",

}

Arazy, J & Ørsted, B 2000, 'Asymptotic expansions of Berezin transforms', Indiana Univ. Math. Journ., bind 49, s. 7-3.

Asymptotic expansions of Berezin transforms. / Arazy, J.; Ørsted, B.

I: Indiana Univ. Math. Journ., Bind 49, 2000, s. 7-3.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskning

TY - JOUR

T1 - Asymptotic expansions of Berezin transforms

AU - Arazy, J.

AU - Ørsted, B.

PY - 2000

Y1 - 2000

M3 - Journal article

VL - 49

SP - 7

EP - 3

JO - Indiana Univ. Math. Journ.

JF - Indiana Univ. Math. Journ.

ER -