Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child

Anette Bygum, J.W. Gregersen, S.K. Buus

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftPediatric Dermatology
Vol/bind21
Sider (fra-til)236-238
ISSN0736-8046
StatusUdgivet - 2004

Citer dette

Bygum, Anette ; Gregersen, J.W. ; Buus, S.K. / Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child. I: Pediatric Dermatology. 2004 ; Bind 21. s. 236-238.
@article{92a4b420f33711db821c000ea68e967b,
title = "Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child",
author = "Anette Bygum and J.W. Gregersen and S.K. Buus",
year = "2004",
language = "English",
volume = "21",
pages = "236--238",
journal = "Pediatric Dermatology",
issn = "0736-8046",
publisher = "Wiley-Blackwell",

}

Bygum, A, Gregersen, JW & Buus, SK 2004, 'Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child', Pediatric Dermatology, bind 21, s. 236-238.

Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child. / Bygum, Anette; Gregersen, J.W.; Buus, S.K.

I: Pediatric Dermatology, Bind 21, 2004, s. 236-238.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - Acetaminophen-induced toxic epidermal necrolysis in a child

AU - Bygum, Anette

AU - Gregersen, J.W.

AU - Buus, S.K.

PY - 2004

Y1 - 2004

M3 - Journal article

VL - 21

SP - 236

EP - 238

JO - Pediatric Dermatology

JF - Pediatric Dermatology

SN - 0736-8046

ER -