A calculation of the multiplicative character

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

OriginalsprogEngelsk
TidsskriftJournal of Noncommutative Geometry
Vol/bind5
Udgave nummer3
Sider (fra-til)351-385
ISSN1661-6952
DOI
StatusUdgivet - 2011
Udgivet eksterntJa

Citer dette

@article{f298b404c55441b8ab1631671614d046,
title = "A calculation of the multiplicative character",
author = "Jens Kaad",
year = "2011",
doi = "10.4171/JNCG/79",
language = "English",
volume = "5",
pages = "351--385",
journal = "Journal of Noncommutative Geometry",
issn = "1661-6952",
publisher = "European Mathematical Society Publishing House",
number = "3",

}

A calculation of the multiplicative character. / Kaad, Jens.

I: Journal of Noncommutative Geometry, Bind 5, Nr. 3, 2011, s. 351-385.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningpeer review

TY - JOUR

T1 - A calculation of the multiplicative character

AU - Kaad, Jens

PY - 2011

Y1 - 2011

U2 - 10.4171/JNCG/79

DO - 10.4171/JNCG/79

M3 - Journal article

VL - 5

SP - 351

EP - 385

JO - Journal of Noncommutative Geometry

JF - Journal of Noncommutative Geometry

SN - 1661-6952

IS - 3

ER -