Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

ph.d.

Dimissionsdato: 13. dec. 2018

speciallæge i hud- og kønssygdomme

Dimissionsdato: 1. sep. 2015

Lægevidenskabelig Embedseksamen, Københavns Universitet

Dimissionsdato: 31. jan. 2008

Eksterne ansættelser

Afdelingslæge, Styrelsen for Patientsikkerhed, Tilsyn og Rådgivning Øst

1. okt. 201831. dec. 2019

Hoveduddannelse i dermato-venerologi

1. sep. 201131. aug. 2015

Introduktionsuddannelse i dermato-venerologi

1. sep. 201031. aug. 2011

Turnusuddannelse og Introduktionsstilling

1. feb. 200831. aug. 2010

Samarbejde og topforskningsområder i de sidste fem år

Seneste eksterne samarbejder på lande-/områdeniveau. Dyk ned i detaljerne ved at klikke på prikkerne eller