Hvis du har foretaget ændringer i Pure, vil de snart blive vist her.

Personlig profil

Uddannelse (Akademiske kvalifikationer)

Statskundskab, Kandidat, Aarhus Universitet

sep. 2011mar. 2014

Dimissionsdato: 1. mar. 2014

Statskundskab, Bachelor, Institut for Statskundskab

20082011

Dimissionsdato: 1. jul. 2011

Eksterne ansættelser

Seniorkonsulent, LG Insight

1. nov. 201830. nov. 2019

Forskningsassistent, Roskilde Universitet

1. maj 201831. jul. 2018

Ph.d.-studerende, Roskilde Universitet

aug. 2014mar. 2018

Projektmedarbejder, Videnscenter for Anbragte Børn og Unge, Københavns Kommunes socialforvaltning

mar. 2014aug. 2014

Praktikant, DANIDA, Royal Danish Embassy, Jakarta, Indonesia

aug. 2012jan. 2013

Studentermedhjælper, Syddansk Universitet

20112013

Forskningsområder

  • Statistik
  • Interview
  • Kvantitative metoder
  • Evaluering og kvalitetssikring
  • Offentlig ledelse
  • Kommunerne
  • Spørgeskemaundersøgelser
  • Socialpolitik
  • Borgernes deltagelse
  • Frivillige organisationer
  • Unges deltagelse
  • Forvaltning og bureaukrati

Netværk

Seneste eksterne samarbejde på lande-/områdeniveau. Dyk ned i detaljerne ved at klikke på prikkerne eller