Aktiviteter 1975 2022

Filtrer
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Høgskolen i Oslo (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. okt. 200920. dec. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Högskolen i Dalarne (Ekstern organisation)

Harry Haue (Medlem)
14. mar. 2014

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Hungarian Research Council (Ekstern organisation)

Klaus Petersen (Medlem)
2013 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Historisk Samfund for Fyn (Ekstern organisation)

Lars Bisgaard (Medlem)
1. jan. 2005 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Historisk Samfund for Fyn (Ekstern organisation)

Michael Bregnsbo (Medlem)
1. mar. 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Historiestudiet i Odense (Organisation)

Lars Bisgaard (Formand)
24. mar. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Helsinki Collegium for Advanced Studies (Ekstern organisation)

Klaus Petersen (Formand)
2013 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Handelshøjskolen i København (Ekstern organisation)

Margrethe H. Møller (Medlem)
1. jun. 200025. jul. 2000

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

H.C. Andersen Samfundet Odense (Ekstern organisation)

Ane Grum-Schwensen (Medlem)
2012 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

H.C.Andersen-Centret (Organisation)

Sven Halse (Medlem)
1. jan. 2005 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Grundtvig Centerets Styringsgruppe (Ekstern organisation)

Lone Kølle Martinsen (Medlem)
20162019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ghent University (Ekstern organisation)

Lars Boje Mortensen (Medlem)
feb. 2019apr. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Gesellschaft für Schleswig-Holsteinische Geschichte (Ekstern organisation)

Martin Rheinheimer (Medlem)
1. feb. 2001 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Georgian Research Council (Ekstern organisation)

Klaus Petersen (Formand)
2013 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fåborg Museum (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Medlem)
2014 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Föreningen Forskning och Information om Nya Religiösa Rörelser (Ekstern organisation)

Olav Hammer (Medlem)
1. jan. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fyens Stiftstidende (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. aug. 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forum for videnmodellering i offentligt regi (Ekstern organisation)

Birthe Toft (Medlem)
1. okt. 20081. jan. 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskningsudvalg, Inst. for sprog og kommunikation SDU (Ekstern organisation)

Dennis Day (Medlem)
1. jan. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskningsrådet Formas/Swedish Research Council for Environment, Agricultural (Ekstern organisation)

Flemming Just (Medlem)
10. feb. 201115. apr. 2011

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskningspolitisk Udvalg (FPU), KDVS (Ekstern organisation)

Carl Bache (Medlem)
1. jan. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskningslektoratsudvalg (Ekstern organisation)

Per Krogh Hansen (Medlem)
15. nov. 200715. dec. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Forskeruddannelsesprogrammet for Regionale Studier (Ekstern organisation)

Peter Seeberg (Medlem)
1. jan. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Formand for ph.d-bedømmelsesudvalg (Begivenhed)

Niels Peter Skou (Formand)
27. feb. 201817. maj 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Formand for Det Forskningspolitiske Udvalg (PFU), KDVS (Ekstern organisation)

Carl Bache (Medlem)
6. maj 2010 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Formand for bedømmelsesudvalg, ph.d. (Begivenhed)

Peter Hobel (Formand), Jan Löfström (Medlem), May-Brith Ohman Nielsen (Medlem)
1. sep. 201922. nov. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Foreningen for Kønsforskning i Danmark (Ekstern organisation)

Dag Heede (Medlem)
8. maj 2013 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Foreningen af Udviklingsforskerer (FAU): Bestyrelsesmedlem (Ekstern organisation)

Martin Hvidt (Medlem)
25. nov. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetsnævnet (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. jan. 20071. apr. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Odense (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. sep. 1994 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Odense (Ekstern organisation)

Dag Heede (Medlem)
2011 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Kolding (Ekstern organisation)

Anne Borup (Medlem)
1. jan. 2002 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Kolding (Ekstern organisation)

Karin Esmann Knudsen (Medlem)
2010 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Finnish Graduate School for the Americas (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. sep. 200430. jul. 2006

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Finlands akademi (Ekstern organisation)

Kurt Villads Jensen (Medlem)
3. mar. 20144. mar. 2014

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Fagligt råd for Videncenter for hørehandikap (Ekstern organisation)

Dorthe Bleses (Medlem)
8. aug. 20061. jan. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Faculty Contact for H.C. Andersen gæsteprofessor William Westney (Ekstern organisation)

Cindie Aaen Maagaard (Medlem)
dec. 2015jan. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Faculty Contact for H.C. Andersen gæsteprofessor William Westney (Ekstern organisation)

Bodil Stilling Blichfeldt (Medlem)
1. okt. 20121. dec. 2012

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Executive Committee, Society for the History of Technology (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. jan. 20011. jan. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Sport Economics Association, Scientific Committee (Begivenhed)

Arne Feddersen (Medlem)
20. sep. 2013 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Science Foundation (Ekstern organisation)

Kurt Villads Jensen (Medlem)
13. aug. 201326. aug. 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Laryngological Society (Ekstern organisation)

Ågot Møller Grøntved (Medlem)
2010 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Business History Association (Ekstern organisation)

Per Boje (Medlem)
1. jan. 200831. dec. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Association for Terminology (EAFT) (Ekstern organisation)

Annelise Grinsted (Medlem)
1. nov. 1998 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Association for American Studies (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

EU (Ekstern organisation)

Kurt Villads Jensen (Medlem)
2004 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ethnographic Praxis in Industry Conference (Begivenhed)

Wafa Said Mosleh (Medlem)
apr. 2018okt. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Esbjerg Havn (Ekstern organisation)

Flemming Just (Medlem)
1. jan. 201031. dec. 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg