Aktiviteter 1975 2022

Filtrer
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Lars Bisgaard (Medlem)
20. feb. 200920. maj 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Harry Haue (Medlem)
4. maj 20101. jul. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Formand)
15. jun. 201515. sep. 2015

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Medlem)
12. okt. 201212. dec. 2012

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Medlem)
10. jan. 201015. feb. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. sep. 200431. dec. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
10. nov. 200325. jun. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Tim Jensen (Medlem)
1. maj 20081. sep. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Michael Bregnsbo (Medlem)
1. mar. 201520. nov. 2015

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. jan. 20081. nov. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. jan. 20097. maj 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Begivenhed)

Peter Hobel (Medlem)
1. apr. 201931. maj 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Begivenhed)

Camilla Kølsen Petersen (Medlem)
15. mar. 201822. apr. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, professor (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. sep. 200015. apr. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, professor (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. dec. 200720. jun. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, professor (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
10. nov. 20001. jun. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, adjunkt (Ekstern organisation)

Nina Bonderup Dohn (Medlem)
1. aug. 20071. dec. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, adjunkt (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. feb. 200718. jun. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelse af PhD-ansøgninger (Begivenhed)

Camilla Kølsen Petersen (Medlem), Andrea Valente (Formand)
1. jun. 201928. jun. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bar-Ilan University (Ekstern organisation)

Therkel Stræde (Medlem)
31. dec. 201331. mar. 2014

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Austin Fulbright Scholars' Association, Texas, USA (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. sep. 200230. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Atypical Interaction Conference (Begivenhed)

Gitte Rasmussen (Formand)
21. dec. 201824. feb. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment committee for assistant professor of Participatory Innovation (Begivenhed)

Henry Larsen (Medlem)
2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment committee: lektorat i moderne tysk historie (Ekstern organisation)

Therkel Stræde (Medlem)
4. feb. 20136. maj 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment committee, Associate Professor (Begivenhed)

Suna Løwe Nielsen (Formand)
1. dec. 20171. mar. 2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment Committee, Assistant Professor (Begivenhed)

Søren Frank (Medlem)
aug. 2017okt. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Assessment Committee, Assistant Professor (Begivenhed)

Suna Løwe Nielsen (Formand)
1. dec. 201315. jan. 2014

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ASB lektoratbedømmelse (Ekstern organisation)

Birgitte Norlyk (Medlem)
1. apr. 201030. maj 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ASB/AAU (Ekstern organisation)

Birgitte Norlyk (Medlem)
30. aug. 201226. nov. 2012

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ASB/HIH (Ekstern organisation)

Birgitte Norlyk (Medlem)
15. aug. 201327. sep. 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arkitektskolen i Aarhus (Ekstern organisation)

Anders V. Munch (Medlem)
1. sep. 20191. nov. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arbejdsgruppen vedrørende campusudviking i Esbjerg (Ekstern organisation)

Flemming Just (Medlem)
1. feb. 20101. jul. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arbejderhistorieprisen 2019 (Begivenhed)

Thomas Wegener Friis (Medlem)
1. sep. 20181. sep. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arbejderhistorieprisen 2019 (Begivenhed)

Thomas Wegener Friis (Medlem), Jesper Jørgensen (Formand)
6. okt. 2019

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arbejderhistorieprisen 2016 (Ekstern organisation)

Thomas Wegener Friis (Medlem)
29. mar. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Arbejderhistorieprisen 2014 (Ekstern organisation)

Thomas Wegener Friis (Medlem)
10. jan. 2014

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Appointed member of Faculty at Geneva Graduate School of Governance (Ekstern organisation)

Martin Hvidt (Medlem)
1. nov. 2016

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ANIS (Ekstern organisation)

Annika Hvithamar (Medlem)
2011 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

American Studies Association (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

American-Scandinavian Foundation, Texas (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 200330. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Agency for Science and Higher Education, Kroatien (Ekstern organisation)

Kurt Villads Jensen (Medlem)
12. okt. 201315. okt. 2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ACs Tænketank for Universiteter (Ekstern organisation)

Flemming G. Andersen (Medlem)
1. apr. 2002 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

5th Participatory Innovation Conference (Begivenhed)

Henry Larsen (Medlem)
2018

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

4th Participatory Innovation Conference (Begivenhed)

Henry Larsen (Medlem)
2015

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

4th Participatory Innovation Conference (Begivenhed)

Wafa Said Mosleh (Medlem)
nov. 2017

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

41st Geras International Conference (Begivenhed)

Steven Breunig (Medlem)
1. dec. 201931. jan. 2020

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

3rd Participatory Innovation Conference (Begivenhed)

Henry Larsen (Medlem)
2013

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg