Aktiviteter 1975 2022

Filtrer
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Dansklærerforeningen/FFS (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. jan. 197931. dec. 1989

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Dansklærerforeningen/FFS (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. jan. 198331. dec. 1988

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Syddansk Universitetsforlag (Ekstern organisation)

Carl Bache (Medlem)
1. jan. 1987 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Landbohistorisk Selskab (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. apr. 1990 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Odense Kommunes arkivudvalg (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. nov. 1994 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Odense (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. sep. 1994 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Syddansk Universitet (Ekstern organisation)

Lars Bisgaard (Medlem)
1. feb. 1995 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Dansk Magisterforening (Ekstern organisation)

Jørgen Chr. Bang (Medlem)
29. jul. 1996 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Medlem af bestyrelsen for Historisk Samfund for Fyn (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
15. mar. 199630. mar. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Selskabet for Udgivelse af Kilder til dansk Historie (Ekstern organisation)

Michael Bregnsbo (Medlem)
1. sep. 1997 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Association for Terminology (EAFT) (Ekstern organisation)

Annelise Grinsted (Medlem)
1. nov. 1998 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Jysk Selskab for Historie (Ekstern organisation)

Nils Arne Sørensen (Medlem)
15. okt. 19981. mar. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, professor (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
10. nov. 20001. jun. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg, professor (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. sep. 200015. apr. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Handelshøjskolen i København (Ekstern organisation)

Margrethe H. Møller (Medlem)
1. jun. 200025. jul. 2000

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Center for mellemøststudier: Centerleder (Ekstern organisation)

Martin Hvidt (Medlem)
1. feb. 20001. feb. 2003

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Byhistorisk Udvalg (Ekstern organisation)

Jesper Carlsen (Medlem)
1. jan. 2000 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Landbrugets Oplysnings- og Konferencevirksomhed (LOK) (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. jan. 2000 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. jan. 20005. sep. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Aalborg Universitet (Ekstern organisation)

Søren Harnow Klausen (Medlem)
dec. 2001feb. 2012

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Museum for Fotokunsk, Odense (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. nov. 20011. nov. 2005

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Kemisk Forening (Ekstern organisation)

Rie Troelsen (Medlem)
1. okt. 20011. dec. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Dansk Historisk Fællesråd (Ekstern organisation)

Michael Bregnsbo (Medlem)
1. sep. 20016. apr. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Lektorat bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. sep. 20013. mar. 2002

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Selskabet til forskning i arbejderbevægelsens historie (SFAH) (Ekstern organisation)

Thomas Wegener Friis (Medlem)
1. sep. 20012015

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Molinologisk Forskningscenter Lillemølle (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. aug. 200130. jun. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Flensborg (Ekstern organisation)

Martin Rheinheimer (Medlem)
1. jun. 200131. dec. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
15. maj 20015. sep. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
10. apr. 200130. aug. 2001

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Vejhistorisk Selskabs bestyrelse (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. apr. 200131. mar. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Landbohistorisk Selskabs bestyrelse (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
20. mar. 200120. mar. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Gesellschaft für Schleswig-Holsteinische Geschichte (Ekstern organisation)

Martin Rheinheimer (Medlem)
1. feb. 2001 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Dansk Selskab for Fagsprog og Fagkommunikation (Ekstern organisation)

Ellen Christoffersen (Medlem)
1. jan. 2001 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Executive Committee, Society for the History of Technology (Ekstern organisation)

David Edwin Nye (Medlem)
1. jan. 20011. jan. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

North American Society for Sport History (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2001 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jon Helt Haarder (Medlem)
30. nov. 2002

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Austin Fulbright Scholars' Association, Texas, USA (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. sep. 200230. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ACs Tænketank for Universiteter (Ekstern organisation)

Flemming G. Andersen (Medlem)
1. apr. 2002 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetet i Kolding (Ekstern organisation)

Anne Borup (Medlem)
1. jan. 2002 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Committee for external lectureships (Begivenhed)

Klaus Petersen (Medlem)
2002

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Foreningen af Udviklingsforskerer (FAU): Bestyrelsesmedlem (Ekstern organisation)

Martin Hvidt (Medlem)
25. nov. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
10. nov. 200325. jun. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

North American Society for Sport Sociology (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. sep. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Byhistorisk Udvalg (Odense Kommune). (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
15. aug. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

American-Scandinavian Foundation, Texas (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 200330. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

American Studies Association (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Børnekulturhuset Fyrtøjet (Ekstern organisation)

Karen Hvidtfeldt Madsen (Medlem)
1. jan. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Tel Aviv University (Ekstern organisation)

John Thobo-Carlsen (Medlem)
1. jan. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
18. okt. 200424. nov. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ellen Krogh (Medlem)
1. sep. 200431. dec. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg