Aktiviteter 1975 2022

Filtrer
Medlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Bergen (Ekstern organisation)

Ole Martin Høystad (Medlem)
21. sep. 200931. dec. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Museet for Fotokunst (Ekstern organisation)

John Thobo-Carlsen (Medlem)
17. feb. 2010 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

ASB lektoratbedømmelse (Ekstern organisation)

Birgitte Norlyk (Medlem)
1. apr. 201030. maj 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Det Humanistiske Fakultet (Ekstern organisation)

Rineke Brouwer (Medlem)
1. jun. 201020. aug. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

University of Linköping (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Medlem)
12. apr. 200912. jun. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

IT-Universitetet i København (Ekstern organisation)

Anne Scott Sørensen (Medlem)
6. okt. 20095. feb. 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Odense Katedralskole (Ekstern organisation)

Flemming G. Andersen (Medlem)
1. jan. 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Lars Ole Sauerberg (Medlem)
3. mar. 20083. sep. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Den Danske Germanistforening (Ekstern organisation)

Maria Bonner (Medlem)
29. maj 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

DM-tillidsrepræsentant-organisationen (Ekstern organisation)

Erich G. Klawonn (Medlem)
1. aug. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ellen Christoffersen (Medlem)
5. sep. 200516. dec. 2005

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

DANTERM-netværket (Ekstern organisation)

Annelise Grinsted (Medlem)
8. maj 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

International Play Association (Ekstern organisation)

Carsten Jessen (Medlem)
2. maj 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Syddansk Universitetsforlag (Ekstern organisation)

Carl Bache (Medlem)
1. jan. 1987 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bremen/Tyskland (Ekstern organisation)

Moritz Schramm (Medlem)
1. jan. 2005 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Foreningen af Udviklingsforskerer (FAU): Bestyrelsesmedlem (Ekstern organisation)

Martin Hvidt (Medlem)
25. nov. 2003 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Nils Gunder Hansen (Medlem)
3. nov. 200828. jan. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Nina Bonderup Dohn (Medlem)
7. okt. 200815. jan. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Styregruppen for Virtuelt Museum (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. jul. 200530. jun. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. maj 200815. aug. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Landbohistorisk Selskab (Ekstern organisation)

Per Grau Møller (Medlem)
1. apr. 1990 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Syddansk Turisme (Ekstern organisation)

Janne J. Liburd (Medlem)
11. mar. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Erik Kulavig (Medlem)
1. jan. 200714. feb. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Deutsches Schiffahrtsmuseum (Ekstern organisation)

Martin Rheinheimer (Medlem)
7. nov. 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Nationalt Videncenter for Læsnings følgegruppe (Ekstern organisation)

Dorthe Bleses (Medlem)
1. sep. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Lektorat bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Per Krogh Hansen (Medlem)
15. jan. 20071. maj 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Dansk PEN (Ekstern organisation)

Mikkel Zangenberg (Medlem)
1. jan. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
10. nov. 200325. jun. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
24. jan. 200417. maj 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Jørn Brøndal (Medlem)
18. okt. 200424. nov. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Dekanen (Ekstern organisation)

Lars Ole Sauerberg (Medlem)
27. aug. 200714. dec. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Løgumkloster Højskole (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. aug. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Repræsentantskabet for Askov Højskole (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. apr. 2005 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Working Class Studies Association (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. okt. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Danish Student Association for American Studies (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. nov. 200730. jan. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

European Association for American Studies (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Research Colloquium on Space & Time, SDU (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 2008 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Harry Haue (Medlem)
3. jan. 200831. okt. 2008

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

udvalg vedrørende Peter Stein Larsens disputatsforsvar (Ekstern organisation)

Bo Hakon Jørgensen (Medlem)
1. jan. 20091. nov. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Uppsala University (Ekstern organisation)

Bo Hakon Jørgensen (Medlem)
1. jan. 200922. maj 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Harry Haue (Medlem)
1. dec. 200919. maj 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Kulturministeriet (Ekstern organisation)

Peter Seeberg (Medlem)
30. jun. 200924. aug. 2009

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelse for Arbejdermuseet & Arbejderbevægelsens bibliotek og arkiv (Ekstern organisation)

Thomas Wegener Friis (Medlem)
21. jan. 201015. apr. 2012

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Ph.D. Bedømmelsesudvalg (Ekstern organisation)

Ulrik Langen (Medlem)
1. mar. 20107. maj 2010

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Landbrugets Oplysnings- og Konferencevirksomhed (LOK) (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. jan. 2000 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Folkeuniversitetsnævnet (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. jan. 20071. apr. 2007

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Bestyrelsen for Gæsteatelier Hollufgård (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. sep. 2006 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Odense Kommunes Udviklingsforum (Ekstern organisation)

Johs. Nørregaard Frandsen (Medlem)
1. jan. 2007 → …

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

Austin Fulbright Scholars' Association, Texas, USA (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. sep. 200230. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg

American-Scandinavian Foundation, Texas (Ekstern organisation)

Benita Heiskanen (Medlem)
1. jan. 200330. jul. 2004

Aktivitet: MedlemskabMedlemskab af bedømmelsesudvalg